Все для дачи, огорода и сада

Матеріали для будівництва саун.

Якщо ви зважилися придбати власну сауну, в першу чергу слід визначитися з матеріалом для стін. Адже від матеріалу, який ви використовуватиметеся при будівництві стінок, залежить термін служби сауни і, певною мірою, внутрішній комфорт парної. Класична сауна будується із дерева. Але можна використовувати такі матеріали як цегла, пінобетон або арболіт. Все для сауни та бані saunashop.com.ua

Дерево

Найчастіше при будівництві сауни використовують дерево. Цей природний матеріал має незаперечні плюси. По-перше, завдяки своїй структурі стіни з дерева «дихають». Це створює природну вентиляцію, але без втрати тепла. Так як дерево погано проводить тепло, то і дерев’яні стіни не потребують додаткового утеплення. По-друге, дерево як будівельний матеріал досить легке. Тому при будівництві сауни з дерева вам не потрібно буде закладати капітальний фундамент. Достатньо буде закласти полегшений фундамент – стрічковий чи стовповий. Це, у свою чергу, дасть вам можливість заощадити кошти та час. При виборі деревини обов’язково зверніть увагу на якість та особливості типу дерева. Найкращими варіантами для зовнішніх стін будуть сосна, кедр або модрина – хвойні породи. Для внутрішнього оздоблення парної застосовуються листяні породи дерева. Нестача дерев’яних матеріалів лише один – періодична повторна обробка антисептиком.

Цегла

Цегляна стіна довговічніша, ніж дерев’яна, міцніша і з більшою несучою здатністю. Саме ці якості дозволяють будувати сауни з важким дахом та перекриттями. До переваг так само можна віднести мінімальні вимоги щодо догляду за цегляними стінами. На відміну від переваг, недоліків у цегляних стін набагато більше. По-перше, обов’язкове зовнішнє та внутрішнє оздоблення. По-друге, цегляні стіни мають високу теплопровідність, що для сауни не є добре. Тому при будівництві сауни з цегли стіни необхідно додатково утеплювати. Ще один недолік – фундамент під цегляну сауну необхідно закладати масивний, із заглибленням.

Піноблок

Піноблок, за своїми характеристиками, є чимось середнім між деревом і цеглою. Так як стіни з піноблоку легкі, то й фундамент можна закладати під дерев’яну сауну. Додаткового утеплення стіни з піноблоку не потребують, оскільки «тримають» тепло. По міцності піноблок не поступається цеглини, тому при будівництві можна робити перекриття та встановлювати важку покрівлю. Термін служби сауни з піноблоку досить довгий, тому що стіни такого матеріалу не реагують ні на вологу, ні на високу температуру. До недоліків можна віднести тільки той факт, що стіни з піноблоку потребують як зовнішньої, так і внутрішньої обробки.