Мебель

Роликові напрямні.

Коли люди облаштовують своє житло, то вони завжди передбачають місця для зберігання різних речей. Для цього використовуються і великі шафи, шафки, і комоди, і полиці. Добре, якщо ви збираєтеся зберігати великі предмети або верхній одяг. А що робити із дрібними речами? Таку дрібницю найкраще зберігати у висувних ящиках. І дрібниця знайдеться як у спальні, так і на кухні. Адже так найкраще зберігати спідню білизну, рушники, шкарпетки, кухонне приладдя та іншу дрібницю.

Розгляньмо переваги таких елементів меблів.

Ми не будемо докладно зупинятися на кожному виробі, оскільки їх дуже багато – різні розміри, способи кріплення, різні технології. Розглянемо лише два основні показники – матеріал виготовлення самої конструкції та напрямні.

Як самі ящики така і корпус меблів може бути виготовлений з наступних матеріалів:

ДСП. Така плита дешева і дуже проста в обробці. Якщо акуратно поводитися з виробами із ДСП, то вони прослужать досить довго.

Щит меблевий. Набагато міцніше деревно-стружкової плити. Але і набагато міцніше і довговічніше. Виготовляється з дерев’яних брусків, які склеєні за особливою технологією.

Тепер розглянемо напрямні.

Дерев’яні. Найпростіший та бюджетний варіант. Виготовляються із звичайних планок. Дуже просто зробити самостійно. Мінуси – недовговічність (залежно від інтенсивності використання) та незручність.

Роликові напрямні. Найпопулярніші. Надійні, недорогі та мають просту конструкцію.

Телескопічні. Основний їх плюс – витримують велике навантаження. Скринька на таких напрямних може витримати вагу до сорока кілограм. Можна регулювати викочування.

І тут постає питання, а чи можна такий елемент меблів зібрати своїми руками. Так, це цілком під силу будь-кому. Так можна купити вже готову скриньку, але не завжди можна знайти відповідний саме для вас розмір.

І так, з чого почати? По-перше, потрібно визначиться із матеріалом. Адже кожен із них має свої особливості. Ідеальним варіантом буде наступний комплект: для бічних стінок – ДСП, для днища – ДВП та напрямні повного викочування.

По-друге, слід створити креслення. Не обов’язково для цього використовувати комп’ютер та спеціальні програми, достатньо буде простого листка паперу та олівця. На кресленні ви розрахуєте всі розміри, щоб під час складання не було проблем.

Що треба враховувати? Ширина ящика має бути вужча ніші на 26 міліметрів. Для полозів залиште приблизно 30 мм. Для того щоб вибрати довжину полозів слід поміряти глибину ніші. А потім визначаємося з висотою бортиків.

Ну а коли креслення готове і ви знаєте всі розміри і параметри, то зібрати самостійно висувний ящик не складе великої праці.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *